Úvod » Podpora uživatelů pokladního systému Septim » Elektronická evidence tržeb
Podpora & na stažení
Podpora & na stažení

Elektronická evidence tržeb

Pokladní systém Septim 3.1 je na Elektronickou evidenci tržeb připraven. Septim 2.1 nebude EET podporovat, kontaktujte obchodní oddělení pro zjištění podmínek upgradu na novou verzi.

Základní informace o EET

Veškeré informace o EET jsou k dispozici na webu http://www.e-trzby.cz. V rámci první fáze zákona od 1.12.2016 není nutné evidovat tržby ve stánkovém prodeji a při prodeji jídel s sebou. Současně se spuštěním EET bude snížena sazba DPH pro stravovací služby na úroveň 15%. Podrobná metodika EET je k dispozici zde.

Často kladené otázky na EET, které jsme dostali od našich zákazníků jsou zde.

Doporučené kroky pro stávající zákazníky

  • zjistit zda mám uzavřenou a uhrazenou servisní smlouvu.
  • pokud servisní smlouvu uhrazenou nemám, kontaktovat obchodní oddělení na obchod@septim.cz
  • pokud servisní smlouvu uhrazenou mám, požádat o aktualizaci SW Septim na verzi 3.1.75 (v případě, že se používají vklady na konta, či Orderman tak 3.1.76)
  • zajistit si na příslušném finančním úřadu přístupy nutné pro získání bezpečnostních certifikátů pro EET (na základě plné moci a za poplatek 1500Kč jsme schopni zajistit)
  • zajistit připojení k internetu svojí provozovny
  • objednat si termín servisního zásahu pro připojení k EET. Termíny na listopad budeme přidělovat přibližně od 10.10.2016. Servisní zásahy nebudeme aktivně plánovat a zákazníky telefonicky kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Vygenerování žádosti o certifikát

Pro potřeby EET potřebujete zajistit certifikát a klíč prostřednictvím kterých budete s EET komunikovat. Návod pro vygenerování certifikátu naleznete zde.

Dokončení konfigurace EET

Dokument popisující kroky k dokončení konfigurace EET je k dispozici zde.

Změna sazby DPH - zjednodušená verze

V níže uvedeném videu je prezentována změna sazby DPH z 21% na 15%. Vlastní spuštění přepočtu a kontrolu je možné realizovat až k 1.12.2016 před zahájením prodeje.

Změna sazby DPH - verze k aplikaci ihned

V níže uvedeném videu je prezentována změna sazby DPH z 21% na 15%. Vlastní spuštění přepočtu a kontrolu je možné realizovat ihned, protože jsou použity rozdílné cenové modely.